Поради нашого письменника щодо безпеки на вулицях

Захист від пограбування на вулиці
Мабуть,всім відомий з дитинства вираз із класиків сатири Ільфа і Петрова”Допомога потопаючому – справа рук самих потопаючих”. Враховуючи криміногенну ситуацію сьогодні,цей афоризм справді актуальний і нині.
Як зазначає київська міліція, пограбування на вулицях залишаються одним з найпоширеніших злочинів. Із заявою про пограбування на вулиці кияни звертаються щодоби.

Як сказано в повідомленні МВС, співробітники міліції докладають чимало зусиль для того, щоб запобігти правопорушенням.

Завдяки патрулям, які цілодобово чергують на вулицях, вдається попередити багато злочинів. Проте інколи виникають ситуації, коли громадяни через власну необачність і неуважність стають жертвами злочинів.

Частіше за інших від вуличних пограбувань страждають підлітки, літні люди, жінки і чоловіки у стані алкогольного сп’яніння. Зловмисники забирають переважно гаманці з грошима, а також мобільні телефони і прикраси із золота.

Існує безліч засобів захисту від вуличних грабіжників, але найдоступніший і найкращий – газовий балончик, зазначають у міліції.
І зарубайте собі на носі: балончик, а не газовий пістолет – за його застосування без спеціального дозволу на збереження наступає кримінальна відповідальність

Проте з метою самозахисту можна використовувати запалену сигарету, ручку або олівець, ключ, парасольку, запальничку і так далі.

Аби вберегтися від кривдника ,фахівці радять дотримуватися кількох простих правил:

– Повертаючись додому у вечірній і нічний час, намагайтеся йти освітленими і багатолюдними вулицями.

– У пізній час краще ходити там, де більше транспорту і перехожих.

– Якщо особа, яка до вас наближається, здається вам підозрілою ,- перейдіть на інший бік вулиці.

– Якщо у безлюдному місці ви натрапили на групу людей, які починають вас зачіпати, не реагуйте на їх провокації.

– Якщо ви пізно повертаєтеся додому з роботи або гуляєте ввечері по місту, краще взагалі не одягати прикраси або зніміть їх, аби не привертати до себе увагу.

– Сумку краще носити на ремінці через плече, притискаючи до тіла.

– Сідаючи у таксі або випадковий автомобіль, зверніть увагу на його номерний знак. Не показуйте водієві, що у вашому гаманці значна сума грошей.

– Повертаючись додому дуже пізно, попросіть родичів або знайомих зустріти вас.

– Якщо ви впевнені, що доведеться повертатися пізно, і потрібно буде йти порожніми вулицям, краще напередодні дістати газовий балончик або ті речі, якими можна злякати нападників чи захиститися від них. Якщо ж на вас напали, – голосно кличте на допомогу.

– Якщо ви розумієте, що не в силах чинити опір, краще віддайте те, що у вас вимагають. Так ви збережете не лише своє здоров’я, але і власне життя.

Запам’ятайте зовнішність кривдника і негайно дзвоніть у міліцію, адже чим раніше міліція дізнається про скоєний злочин, тим швидше почне розшук і тим більша ймовірність того, що речі вдасться повернути власникові.
І, звісно ж, ми сподіваємося, що ви звернули увагу на наші поради – хай лихо обходить вас стороною.