Перевірка в банках на причетність до теракту – не міф, а реальність

(думки з приводу)

Пономаренко Александер

…Мабуть, всі ми давно вже поінформовані про плюси того чи іншого банку, який так чи інакше заохочує клієнтів привабливими пропозиціями, які, сподіваємося, не варто перераховувати – реклами вони вміють створити, але ні для кого не буде дивом те, що вже завтра той чи інший банк може лопнути як мильна бульбашка, тому не будьте наївними: якщо банк обіцяє 10  відсотків по депозитах за рік,- це вже має викликати у вас підозру, адже весь світ звик до трьох-п’яти процентів річних.
Але сьогодні мова йтиме про інше: не про зручності, а про незручності, які вас можуть чекати в тому чи іншому банку, якщо ви, наприклад, прийшли аби заплатити за комунальні послуги. Уявіть собі, що ви підійшли до віконця каси зі своїми квитанціями, а касир вам чемно але зі стурбованим вкрай обличчям скаже : “Вибачте але вас треба перевірити на тероризм”. Звісно, дуже добре, якщо ви людина з почуттям гумору, але передбачаємо, що комусь може від такого повідомлення стати зле і доведеться викликати карету швидкої допомоги.
Як з’ясувалося, Нацбанк вніс зміни до інструкції про касові операції, і тепер під час кожної платіжки вони мають ідентифікувати клієнта на предмет причетності до відмивання коштів, а також фінансування тероризму.
Сьогодні чи не кожен банк, певною мірою – це як держава в державі : у них є доступ до різних баз, в тому числі до баз СБУ і т.д. Умовно кажучи, коли касир проводить операцію і вбиває ваші данні в комп’ютер блимає червона лампочка. якщо данні клієнта є в одній із баз, тому сьогодні, зважте на це, в банк бажано йти з паспортом, та ідентифікаційним кодом, аби на місці зняти всі питання і щоб вас не запросили до відділку поліції.

Хто ж в таких випадках потрапляє в ” зону ризику” бути затриманим? і першу чергу це ті, хто робить невеликі перерахунки, наприклад власники інтернет-магазину; або, наприклад, ви автор чи копірайтер, який час від часу отримує гонорари; або – не доведи Господь – ви раптом просто однофамілець терориста; і навіть якщо ваш зовнішній вигляд – о дають! – здасться їм підозрілим, – саме тому, хоча й літо скоро, але не радимо  вам заходити в банк в темних окулярах – мало чи що. Закінчуючи додамо лише, що не заздримо тим, у кого прізвище, наприклад, Азаров чи Янукович, але, дасть Бог, усе минеться, та все-таки паспорт і код у банк візьміть-таки – так, сподіваємось, вам буде спокійніше…

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *